Wrócił Bezpieczny Student – Bezpieczny Poznaniak!

przez admin

Wrócił Bezpieczny Student – Bezpieczny Poznaniak – wróciła okazja na darmowe treningi pod okiem najlepszych i przede wszystkim na dobrą zabawę!

aktualizacja: 20.02.2023


Czym jest projekt Bezpieczny Student – Bezpieczny Poznaniak?
Bezpieczny Student – Bezpieczny Poznaniak to projekt mający na celu podniesienie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców Poznania oraz poprawę poziomu ich aktywności fizycznej. Treningi są istotnym elementem dążenia do zdrowej i sprawnej sylwetki, a co za tym idzie – dobrego samopoczucia zainteresowanych.
Uczęszczanie na zajęcia daje możliwość poznania technik samoobrony i – niedocenianego, a tak istotnego – właściwego upadania. Podczas treningów mamy szansę opanowania podstaw judo, a przede wszystkim podczas ćwiczeń ogólnorozwojowych wzmocnienia ciała i jego wydolności.
Choć treningi prowadzone są przez doświadczoną kadrę trenerską PGE Akademii Judo, to dla zainteresowanych inicjatywa jest zupełnie bezpłatna. Co ważne, zajęcia prowadzone są dla różnych grup wiekowych i w różnym stopniu zaawansowania: dzieci, młodzież, studenci, osoby dorosłe, osoby z niepełnosprawnościami, bo judo to sport dla każdego – bez ograniczeń! Oferta klubu skierowana jest do każdego mieszkańca PoZnania (rejon – Grunwald Północ, Grunwald Południe, Stary Grunwald) chętnego polepszyć jakość swojego życia, wykorzystując do tego sport, a dokładnie judo.


Dlaczego warto trenować judo?
Ponieważ to najbardziej ogólnorozwojowa dyscyplina sportu – rozwija koordynację ruchową, wzmacnia siłę mięśni posturalnych oraz w największym stopniu dostarcza bodźców proprioceptywnych, bardzo potrzebnych do prawidłowego rozwoju. Mimo, iż judo jest sportem walki, to nie zachęca do agresji – ważną rolę odgrywa tutaj etykieta, która jest niezbędnym elementem każdego treningu i zawodów, dodatkowo każdy etap nauki dostosowany jest do wieku i możliwości zainteresowanego. Dlatego też judo to sport, który uczy kultury osobistej, życzliwości i szacunku do drugiego człowieka, zmusza do rozwiązywania problemów.
PGE Akademia Judo to zespół prowadzący szkolenia dla dzieci i młodzieży, osób dorosłych i osób z niepełnosprawnościami, dodatkowo każdego roku w działalności klubu pojawiają się ogólnopolskie i międzynarodowe zawody czy obozy, które pozwalają sprawdzić swoje umiejętności, ale i zdobyć cenne doświadczenie.
Więcej informacji na temat klubu www.akademiajudo.pl


Jak zostać Bezpiecznym Poznaniakiem?

Po sprawdzeniu grafiku dostępnego na www.bezpiecznystudent.pl na zajęcia możemy zapisać się poprzez: bezpiecznystudentpoznan@gmail.com lub pod nr 881 575 676.


Projekt ten finansowany jest ze środków budżetowych Miasta Poznania w ramach Poznańskiego

You may also like